Rekonstrukce strechy kostela_Vyskove prace_STARWORK.CZ_2

Rekonstrukce střechy kostela

Rekonstrukce střechy kostela dokáže být těžká bitva. Prozkoumejte rekonstrukci věží kostela sv. Františka z Assisi, kterou ovládly temné síly impéria v podobě elektrolytické koroze.

Rekonstrukce střechy kostela dokáže být těžká bitva, když se potká měď se zinkem, Měď na střeše zásadně nepatří nad plech z pozinku. Když použijete na střeše tyto dva materiály, dojde k elektrolytické korozi, která poškozuje střešní krytinu. To si žádná rekonstukce střechy nezaslouží.

Záchranná mise týmu STARWORK se musela vypořádat s rekonstrukcí věže kostela, která nesprávně kombinovala materiál mědi a pozinkovaných plechů s nevhodným nátěrem. Voda, která přitéká z měděných plechů na pozinkovaný plech způsobuje korozi pozinkovaných plechů.

Záchrana věže kostela před korozí

Aby tým STARWORK vyhrál před korozním útokem Impéria musel provést následující kroky:

  • pozinkované plechy vyčistit vysokotlakým tryskáním vodním paprskem
  • důsledně všechny plechy obrousit
  • odmastit plechy
  • natřít plechy epoxidovým nátěrem
  • aplikovat na epoxidový nátěr ve dvou vrstvách ochranný polyuretanový nátěr (ten zabrání elektrolytické korozi a prodlouží životnost střechy)
  • přidat na měděnou okapnici a rozhraní mědi a pozinku olověné pásky (neutralizují vodu a částečně chrání před elektrolytickou korozí střechy)

Do války s Impériem zasáhl Tesařík

Po bitvě s elektrolytickou korozí přelétl tým STARWORK na rekonstrukci malé kostelní věžičky, kde odhalil skrytý útok Tesaříka.

Prozkoumejte zbytek příběhu ►